Renk Robotu

Renginizi Seçiniz?

Web Tasarım:

www.EYKAJANS.com
style2

Gamze BOYNUEĞRİ

Gazeteci / Yazar / Şair

    Gamze Boynueğri Gazeteci, yazar, şair, bestekar ve ses sanatçısı Gamze Boynueğri, 16 Nisan tarihinde Kırıkkale’de doğdu ve Kırşehir’de büyüdü.
    Çocukluğundan itibaren müziğe ilgi duyan Gamze Boynueğri, henüz 15 yaşındayken ilk müzik deneyimine adım atarak sözü ve müziği kendisine ait olan “Tut ellerimi gitme” isimli eserini kaleme aldı.
    Gamze Boynueğri, İlköğretim yıllarından bu yana Edebiyata olan büyük ilgisinden dolayı kaleme almış olduğu şiirleriyle derecelere girmeyi hak kazandı. Kırşehirli sanatçımız, halen Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde öğrenimine devam etmekte.
    2010 yılında Gazetecilik mesleğine adım atan sanatçımız, aynı zamanda Kırşehir’in en çok dinlenen 2 yerel Radyosunda DJ’lik yapmıştı. Başarıyla ilerlemiş olduğu Gazetecilik mesleğinde genç yaşına rağmen haber24 gazetesinin düzenlediği “Altın Kalemler” ödül töreninde ilk “Muhabir”lik ödülünü almaya hak kazandı.
    Kısa süreli olarak Sivil İnisiyatif Gazetesinin Kırşehir temsilciliğini yapan Gamze Boynueğri . Kırşehir’de bulunan Uluslararası Kadın, Çocuk ve Engelli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “UKÇEDER” isimli STK’nın, kuruluşundan bu yana basın danışmanlığı görevini üstlenerek birçok “Kadına Şiddete Hayır” projesine destek verdi.
    Gamze Boynueğri, 14 Şubat 2015 tarihinde deneme türündeki Tasavvufi içerikli eseri “Sükut” ile edebiyat dünyasında yerini aldı. Sanatçı, 2016 Yılı içinde de yine Tasavvufi içerikli romanı “Vasiyet” ile okuyucularının büyük beğenisini kazandı.
    Gazeteci, şair/yazar, bestekâr ve ses sanatçısı Gamze Boynueğri gazeteciliğinin yanı sıra müzik ve edebiyat alanlarında yeni eserler vermek üzere çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürmekte.